Cyrusyacht - Plavba lodí na moři, kapitánské průkazy

Dovolená na lodi

Dovolená na lodi - přístavy

Přístavy, které jsme navštívili

Cyrusyacht vám nabízí vedení lodě pro vaší dovolenou na moři.

Za 18 let plavby máme za sebou hodně přístavů nejen v Jadranském moři, ale také západní pobřeží Itálie, Liparské ostrovy, Sicílie, Elba, Korsika, Baleáry… 20 000 ujetých Nm (námorních mil). Spočítejte si sami všechny naše klienty, vydělením cca 400 Nm připadajících pro týdenní plavbu na posádku!

Dovolená na lodi - ostrov Hvar

Ostrov Hvar

Plavba je řešená v principu podle přání zákazníka. Na případné okolnosti ve vztahu k povětrnostním podmínkám včas upozorníme a dohodneme případné změny.

Nabídneme vám vhodnou českou nebo chorvatskou charterovou společnost. Ve Španělsku je kontaktována ve městě Alikante. Domluvíme i případné možné slevy. Cena lodi se pohybuje podle termínů a velikosti např. pro 8 osob od 45000 do 65000 korun. Tyto ceny se budou měnit podle nabídky oslovených charterových společnost


Cena lodi (přibližná, podle délky lodi a termínů)v eurech / týden plavby

Délka lodi ve stopách 4.-5. měsíc 6.-7. měsíc 7.-8. měsíc 9. měsíc
33 F 1500 1750 1900 1700
37 F 1800 2150 2400 2100
42 F 2200 2750 2950 2600
50 F 3600 4650 4900 4000

Na loď délky 33F počítáme max 5 osob, na 50F max 11 osob klientů

Kapitán je v dosažení na trase Brno - Mikulov. Dopravu na náklady klientů řeší vlastním zajištěním Bus nebo letecky, případně za dostatku místa v dopravním prostředku po dohodě spolu s klientem. Další kapitáni jsou kontaktováni podle potřeby.

Dovolená na lodi - Trogir

Trogir

Máme dostatečnou praxi s plavbou na kýlových plachetnicích, ale též katamaránech. Umožníme vám uspořádat na jedné nebo dvou lodích současně oslavu nebo raut. Ve vybavení lodí je dostatečne velká lednice a prostor pro vaření a pečení. Pro případné dámské posádky už lodě střední velikosti mají dvě toalety. Další můžeme dle přání zákazníka doplnit. Například ochranné sítě pro menší děti apd. Nabízíme naší činnost též pro Slovenské zájemce a ze zkušenosti víme, že nejsou na závadu složené posádky - během plavby je příležitost k navázáni dobrých vztahů.Posádka se v prvopočátku seznámí s bezpečností týkající se nejen plavby ale též pohybu na lodi a možných nástrah. Seznámíte se s činnostmi potřebnými pro odplutí od mola a připlutí a v průběhu též se záchranou „muž přes palubu“.

Zájemcům, posádce o sportovní plavbu rádi vyjdeme vstříc a naučíme je základy trimování plachet pro případné závodní aktivity.

Hodně jsme toho viděli a zažili, můžeme tedy vycházet ze zkušeností a tím lépe řešit problémy plavby v reálu a taktéž bezpečí při kotvení. Mějte na paměti že nabídka levného kapitána se může též projevit propadnutím vaší kauce v případě chyby nebo neznalosti takového kapitána. A je jich kolem nás dostatek, kteří mají problém se základními pravidly plavby, například nedáním přesdnosti. Neriskujte ztrátu kauce ve výši asi 1000€ při poškození lodi z důvodu levného kapitána který špatně řídil nebo posoudil situaci!

Dovolená na lodi - hlavní stěžeň

Pohled z hlavního stěžně

Na palubu samozřejmě patří i děti, rychle si zvyknou na změny pod nohama a prostředí s nově poznávanými způsoby řízení. Plachty a kormidla je jistě zaujmou. Podotýkáme že jsou pod stálým dohledem rodičů a tedy i jejich přítomnost je nepostradatelná

Posádka se v prvopočátku seznámí s bezpečností týkající se nejen plavby ale též pohybu na lodi a možných nástrah. Pokud vás to bude zajímat seznámíte se s činnostmi potřebnými pro odplutí od mola a připlutí a v průběhu též se záchranou „muž přes palubu“. Zapojit se do těchto úkonů vám přinese nové zážitky a pocit seberealizace.

Teď už jenom zbývá užít si plavbou poskytnutých možností co do času a přesunout se za sluncem, koupáním, poznáváním historických lokalit většinou s projevy Římské stavební kultury – Pula, Zadar, Trogir, Split, Dubrovník, Korčula (rodiště Marca Pola), nevylučuje se Řecko.

V neposlední řadě navštívíte i mnoho přírodních zajímavostí – ostrov Sveti Stefan, národní park Kornaty, vodopády Krka u Šibeníku, jeskyně u ostrova Vis a spoustu nám známých ostrůvků a ukrytých zátok, kde to voní borovicemi a směsí levandulí. V závěru dne vychutnáte atmosféru na pobřeží či v konobě v zákoutí městečka s výbornou zdejší kuchyní.

Respektujeme slušné mravy, místní zvyklosti, na moři rybáře lovící za účelem obživy, komunikujeme též v Chorvatštině.
Přejeme vám mnoho zajímavých zážitků.
Za Cyrusyacht Metod Jiříček

Vyplňte, kontaktní formulář na jeho základě a vaší poptávce bude bude provedeno objednání lodě a dohodnuty podmínky plavby.

Tel.: +420 777 505 775
e-mail: plavby.cyrusyacht@seznam.cz
Kontaktujte nás